Медики визнали парацетамол допінгом, що поліпшує витривалість людини

23.09.2013 12:33

Парацетамол значно покращує витривалість спортсменів під час тривалих вправ, допомагаючи тілу краще справлятися з теплом, яке виробляється під час фізичної активності, що дозволяє вважати його особливою формою допінга, заявляють медики в статті, опублікованій в журналі Experimental Physiology.

Лекс Могер (Lex Mauger) з університету Кента (Велика Британія) і його колеги вивчали дію парацетамола на організм людей у різних ситуаціях. Для цього вони запросили молодих британців, яких розділили на дві групи.

Представники першої з них з'їдали парацетамол перед експериментом, а другі – "фальшиву" пігулку, в якій не містилися ліки. Після цього вчені запрошували своїх підопічних в задушливий і спекотний спортивний зал і просили їх попрацювати на велотренажерах до знемоги.

Під час цього експерименту вчені стежили за температурою шкіри і тіла добровольців, кількістю поту, що виділяється. Після завершення "тренування" медики запитували у молодих людей, наскільки спекотно було у кімнаті, і просили оцінити свої відчуття за семибалльною шкалою.

Виявилось, що представники першої групи могли крутити педалі тренажера помітно довше, ніж їх конкуренти, і менше скаржилися на духоту і спеку, що відбивалося і на температурах їх тіла. За словами вчених, цей факт дозволяє говорити про те, що парацетамол може "збивати жар" не лише під час хвороб, але і при тривалих фізичних вправах.

"У першу чергу, Всесвітнє антидопінгове агентство (ВАДА) і місцеві антидопінгові служби повинні прийняти якесь рішення з приводу використання спортсменами протизапальних ліків, які не включають стероїди. Це рішення повинне враховувати як те, як такі препарати впливають на спортивні результати атлетів, так і на їх здоров'я. По-друге, нам слід перевірити, чи не можна використовувати парацетамол як "засоби першої допомоги" для осіб, що страждають від теплових ударів", – відзначає Могер.