Учені пояснили, під яку музику легше займатися на тренажерах

15.10.2013 13:51

Вправи на тренажерах, що супроводжуються при кожному зусиллі музикою, дозволяють легше переносити навантаження, ніж тренування при пасивному прослуховуванні музики, встановили німецькі вчені, праця яких опублікований у журналі PNAS Onlіne Early Edіtіon.

Дослідники під керівництвом доктора Томаса Фріца з Інституту досліджень мозку ім'я Макса Планка в Лейпцизі (ФРН) залучили до експерименту 53 осіб у віці від 18 до 59 років.

Учасники-непрофесіонали займалися фітнесом у різних умовах: у першому випадку вони використовували тренажери при пасивному прослуховуванні танцювальної електронної музики, а в другому – вони одержували музичну відповідь на кожний рух. Учені включили третю умову в експеримент: ізометричні вправи (пілатес, йога) виконувалися під пасивну музику при чергуванні 10-секундного зусилля й 15-секундного розслаблення. Цю форму навантаження вчені вважали більш відповідаючою вправам під музичний "фідбек". Для досвіду були обрані три типи тренажерів: для тренування м'язів ніг (степпер), для черевного преса, для спини.

При аналізі враховувалися як суб'єктивні оцінки про складність вправ і про відчуття виснаження після тренування, так і дані про докладені зусилля, про споживання кисню й обсяг видихуваного повітря.

"Експеримент показав, що відчуття навантаження було значно меншим, якщо учасник одержував музичну відповідь у ході тренування, ніж якщо він просто паралельно слухав музику", – говорять автори.

Люди почувають себе менш стомленими, якщо одержують звукову відповідь навіть на найменше зусилля. При цьому реальні зусилля, що прикладаються при виконанні вправ, статистично не відрізнялися в групах з пасивною й активною музикою.

Автори вважають, що такий ефект частково можна пояснити заспокійливою дією музики, що знімає м'язове напруження й призводить до більш ефективного постачання організму киснем. З іншого боку, вплив може чинити емоційна відповідь на музику, що виражається рухами.